Moje Zdrowotne Trio czyli witaminy D3, K2 MK7 i sól magnezowa Mg balans

Michał
Moje Zdrowotne Trio czyli witaminy D3, K2 MK7 i sól magnezowa Mg balans

Moje Zdrowotne Trio...

 

Wszystko zaczęło się nie przypadkiem, a dzięki przyjaźni. Poznałem wspaniałego człowieka, który otworzył mi oczy i wytłumaczył znaczenie dobrego odżywiania,witamin i minerałów oraz, że przy suplementacji najważniejsza jest jakość.

Dzięki niemu odkryłem między innymi właściwości soli magnezowej Mg balans, a później witamin D3 „Kropla Słońca D3” i K2 „NattoFit K2 MK7”.

 

Od dłuższego czasu miałem problemy z tzw. łokciem tenisisty, zacząłem stosować roztwór Delbet (200g soli/2lity wody), czyli roztwór wody z sólą magnezową Mg balans do moczenia stóp oraz równocześnie oliwę magnezową, którą sam robiłem. Po upływie pięciu tygodni dolegliwości ustały, a wcześniej miałem problem, żeby utrzymać w ręku kubek z herbatą. Specjaliści powiedzieli mi wcześniej, że problem z łokciem tenisisty można będzie załatwić za kilka tysięcy złotych serią zastrzyków i rehabilitacją, albo kupić maści przeciwbólowe w aptece, smarować i do roku przejdzie.

 

W przypadku mojej Żony, która od szóstego miesiąca ciąży miała potężne niedobory magnezu, problemy z notorycznym przemęczeniem i stawami ( nadgarstki) z powodu bólu miała problemy z utrzymaniem dziecka (noworodka) w jednej ręce. Jej kuracja solą magnezową Mg balans trwała kilka miesięcy i ból minął bezpowrotnie a siły wróciły.

 

Pozostała mi jeszcze jedna powracająca jak bumerang dolegliwość stawu kolanowego, której nabawiłem się sześć lat temu podczas jazdy na nartach. Nie mogłem zażegnać jej przy pomocy tylko magnezu. Wtedy pojawiła się, witamina „Kropla Słońca D3” i witamina „NattoFit K2 MK7”. Na rynku była już wcześniej inna witamina D3 w kroplach – stosowałem ją i wydawało się, że działa, ale ból w kolanie powracał. Prawdziwe efekty osiągnąłem dopiero podczas stosowania tych niesamowitych witamin. Oczywiście w „uczciwych dawkach”, kropla na kilogram masy ciała witaminy „Kropla Słońca D3” i kropla na kg masy ciała witaminy„NattoFit K2 MK7” dziennie przez miesiąc przy wadze około 70 kg. W kolejnych miesiacah dawkę zmniejszyłem do 30 kropli jednej i drudiej witaminy. W przeliczeniu na Jednostki międzynarodowe witaminy D3 przyjmowałem od 25 000 do 60 000 IU(30 - 70 kropli "Kropli Słońca D3" ) dziennie z witaminą K2 MK7 w ilości od 500 mcg do 1260 mcg (30 - 70 kropli "NattoFit K2 MK 7") czyli został zachowany stosunek na każde 10 000 IU witaminy D3 200 mcg witaminy K2. Podczas kuracji witaminami D3 i K2 po trzech tygodniach wystąpiła znaczna poprawa stanu stawu kolanowego, a po kilku następnych tygodniach problemu już nie było a ja czuję się świetnie. Jeszcze przez pewien czas będę podtrzymywał wysoką dawkę tych witamin, a potem przejdę na dawkę kilkunastu kropli jednej i drugiej witaminy dziennie w celu zachowania zdrowia, kondycji i jasności umysłu.

 

Oczywiście, witaminę D3 i K2 stosuje cała moja rodzina, żona i dwie córeczki, jedna 2,5 roku a druga 5,5 roku. Moja żona w podobnych dawkach jak ja, czyli 30 – 60 kropli dziennie jednej i drugiej witaminy, efekty są bardzo dobre. Nadmienię tylko że, problem żony to choroba autoimmunologiczna i jest podobno nie do rozwiązania.

 

Dzieci dostają (z przerwami) od kilku do kilkunastu kropli tych witamin, efekty są piorunujące, dzieci są zdrowe i nie chorują, a jak zdarzy się choroba, to trwa od jednego do trzech dni, oczywiście żadnych antybiotyków.

Natomiast oliwę magnezową, którą robię sam z soli Mg balans (w stosunku 1:1 z wodą, np. 4 łyżki stołowe soli i 4 łyżki stołowe wody) w połączeniu z bardzo dobrym, prawdziwym olejem kokosowym stosuje cała rodzina – jako doskonały kosmetyk, ja np. używam tej mieszanki jako balsam po goleniu.

 

Moja młodsza córka miała problem z alergią, kilka miesięcy temu musieliśmy jechać z nią w nocy na ostry dyżur, córka nie mogła oddychać. Lekarz powiedział, że alergia przejdzie z wiekiem, a do tego czasu przy napadach duszności trzeba ją inhalować lekiem zawierającym sterydy.

Sytuacja powtórzyła się dwa miesiące później, całe szczęście mniej drastycznie. Podaliśmy witaminę D3 i K2 dwa razy dziennie po pięć kropli jednej i drugiej witaminy (masa ciała 12 kg) i tak przez kilka dni, a później przez około dziesięć dni po dwie krople dziennie i przerwa, a następnie profilaktycznie po jednej kropli dziennie witaminy D3 i K2. Alergia mojej córki ustąpiła i jak na razie nie wraca.

 

To Moje Zdrowotne Trio stosuję również przy tzw. zwykłych infekcjach. Kiedy młodsza córeczka przeziębiła się i dostała gorączki (adaptuje się w nowym przedszkolu), jedynie co podałem, to witaminę C, acerolę i witaminy „Kropla Słońca D3” i „NattoFit K2MK7”. Cały dzień gorączkowała (kontrolowaliśmy, czy temperatura nie przekracza 40°C), nie miała apetytu i prawie cały dzień przespała, z przerwami na przytulanie i kilka łyków wody. Po 24 godzinach gorączka ustąpiła, a po kolejnym dniu zdrowa córeczka poszła do przedszkola. Witaminy podawaliśmy jeszcze przez tydzień, żeby osłabiony organizm wrócił do pełni sił.

 

Efekty działania „Mojej Zdrowotnej Trójki” na Naszą Czwórkę nie są już dla mnie niesamowite, to jest po prostu normalne, że ta trójka zawsze pomaga przy różnych problemach zdrowotnych

 

Michał Kobak

 

Ten artykuł ukazał się w czasopiśmie „Harmonia”, Listopad-Grudzień 2015

Wróć do listy Kolejny wpis →