Dlaczego witamina D3 i K2, to taki idealny duet ?

Michał
Dlaczego witamina D3 i K2, to taki idealny duet ?

Witamina D3 odpowiada za regulację  gospodarki wapniowej i fosforowej w organizmie, natomiast witamina K2 jest jej idealnym dopełnieniem, powoduje przekierowanie wapnia w odpowiednie miejsce czyli do kości. W sytuacji kiedy zastosowalibyśmy wysokie dawki wit. D3 (jakie są opisane niżej) istnieje niebezpieczeństwo odłożenia się wapnia w tkankach miękkich np. nerkach lub innych organach naszego ciała. Łącząc te dwie witaminy w odpowiednich proporcjach i dawkach, jesteśmy w stanie dokonać wręcz cudów w naszym organizmie. Witamina K2 w takiej sytuacji zapobiega tym problemom. Przekierowuje wapń do kości, dodatkowo usuwając jego nadmiar np. z układu krwionośnego. To z kolei zapobiega zwapnieniom tego układu, które są przyczynom bardzo wielu groźnych chorób.      

Autor książki "Zdrowie w 7 dni, sukces terapii witaminą D" Raimund von Helden (lekarz z wieloletnią praktyką) opisuje szereg dolegliwości(chroniczne zmęczenie, ospałość, bóle mięśni, osteoporozę, nadciśnienie, problemy z krążeniem), których możemy się pozbyć w ciągu krótkiego czasu stosując dawki 2000 IU (jednostek międzynarodowych) na kilogram masy ciała przez trzy dni, a następnie 4000 IU dziennie wit. D3.

Jednak autor nie wspomina o wit. K2 która, umożliwia stosowanie wit. D3 w potężnych dawkach przez długi czas, co dla niektórych osób może być i jest zbawienne. Natomiast mówi o tym Jeff T. Bowles w swojej książce "Kuracja witaminą D3 w wysokich dawkach". Znajdują się tam przykłady osób, które po kuracji wit. D3 i K2 doznają wręcz cudownych wyzdrowień, stosując wysokie dawki wit. D3 z wit. K2. Jeff T. Bowles pisze o proporcji - na 10.000 IU wit. D3 stosujemy 200 mcg wit. K2. Oto jeden z przykładów z jego książki:

"Nieuleczalna choroba Psoriasis (łuszczyca) dzięki 50.000 IU dziennie w dwa miesiące wyleczona. 12. Czerwiec 2012 Dr. Don Carrol (Mossyrock, WA, USA). 

Właśnie otrzymałem wyniki badania krwi, po tym jak przez dwa miesiące brałem dziennie 50.000 IU D3 i witaminę K2 Mena Q7(MK 7). Moje wyniki wskazują 150 ng/ml. Według medycyny szkolnej jestem w górnym pułapie, ale nie będę dawki zmniejszał. Jeszcze przed czterema miesiącami miałem bardzo silną łuszczycę na całym ciele. Mogłem spać tylko na brzuchu, jak biblijny Hiob. Szukałem w internecie rozwiązania, ale nic nie pomagało. Rozpocząłem się odżywiać bez glutenu, jadłem surowe warzywa, surówki, sałaty, używałem bardzo zdrowych ziół, wszystko jadłem bez dodatku cukru, a warzywa, których używałem były tylko bio. Potem rozpocząłem branie witaminy D3. Dzisiaj czuję się dobrze, nie tylko, że łuszczyca zniknęła,ale czuję się dużo, dużo lepiej. Śpię jak małe dziecko, moje gangliony (galaretowate torbiele) zniknęły, problem ze stłuczonym kciukiem też, skóra nie jest już taka sucha. Prostata jest wyleczona, syndrom niespokojnych nóg zniknął i nie powraca. Czuję się tak, jakbym mógł drzewa przewalać..."  

Warto poważnie zastanowić się nad suplementacją witaminy D3 i K2, ponieważ niedobory tych witamin w naszych organizmach są potężne. Wpływa na to styl życia, dieta i jakość pożywienia np. tran czy warzywa dzisiaj to zupełnie inne produkty niż 50 lat temu. Całe dnie spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach albo samochodach, a wystawiając się na słońce używamy filtrów. Dlatego wręcz nie możemy mieć odpowiedniego poziomu tych witamin w organizmie. Stąd m.in. tak zwane choroby cywilizacyjne, a najprostszy sposób walki z nimi to suplementacja tych witamin w codziennej diecie, dzięki temu będziemy żyć zdrowiej i dłużej.

 

Przydatne linki:

http://mayomi.pl/produkt/witamina-d3-k2-mk7-naturalna-krople

 

http://mayomi.pl/produkt/witamina-kropla-slonca-d3-z-nattofit-k2-mk7-naturalna-krople-20-ml

←Poprzedni wpis Wróć do listy Kolejny wpis →