Magnez Mg balans

Michał
Magnez Mg balans

Kilka słów o magnezie. 

Magnez nazywamy pierwiastkiem życia. Należy pamiętać, że magnez jest pierwiastkiem słabo przyswajalnym. Z pokarmów wchłania się go zaledwie od 15-40%. Ten cenny pierwiastek tracimy przez stres, nadmierny wysiłek, picie kawy, coli i napojów gazowanych. Bardzo dobre efekty daje przyswajanie (absorpcja) magnezu przez skórę z ominięciem układu trawiennego.

 

Kilka słów o chlorku magnezu.

Chlorek magnezu jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Tej własności nie posiadają żadne inne postacie magnezu. Pierwszym uczonym, który badał i promował antybiotyczne efekty magnezu, był francuski chirurg, profesor medycyny Pierre Delbet. Szukając w roku 1915 roztworu do przemywania ran żołnierzy, odkrył, że zwyczajowo stosowane antyseptyki w rzeczywistości niszczą tkanki i pogłębiają infekcje zamiast im zapobiegać. We wszystkich jego testach chlorek magnezu dawał najlepsze wyniki. Okazało się, że nie tylko jest on nieszkodliwy dla tkanek, ale też znacząco pobudza aktywność leukocytów i fagocytozy, a tym samym niszczenie chorobotwórczych mikrobów. Profesor Delbet ustalił, że chlorek magnezu jest skuteczny w leczeniu szeregu dolegliwości, w tym choroby przewodu pokarmowego, takiej jak zapalenie okrężnicy i problemy z woreczkiem żółciowym, choroby Parkinsona, trądzika, egzemy, łuszczycy, brodawek i swędzenia skóry, impotencji, przerostu prostaty, problemów z mózgiem i krążeniem, a także astmy, gorączki siennej, pokrzywki i reakcji anafilaktycznych. Dzięki niemu włosy i paznokcie stają się mocniejsze i zdrowsze, a pacjentom przybywa energii. Profesor Delbet odkrył ponadto, że chlorek magnezu bardzo dobrze zapobiega rakowi i leczy stany przedrakowe. takie jak leukoplakia (rogowacenie białe), hiperkeratoza (rogowacenie nadmierne) i chroniczne zapalenie sutka. Badania epidemiologiczne potwierdziły, że w regionach o glebie bogatej w magnez występuje mniej przypadków raka niż tam, gdzie jest go w glebie mało. Wapń i magnez mają odwrotny wpływ na organizm ludzki. Generalna zasada mówi, że im bardziej miękka jest konstrukcja naszego ciała, tym więcej potrzebujemy wapnia, i im bardziej jest ono sztywne i nieelastyczne, tym więcej magnezu a mniej wapnia. Magnez jest zdolny do odwrócenia związanego z wiekiem zwyrodnieniowego zwapnienia struktur naszego organizmu i w ten sposób może przyczynić się do jego odmłodzenia. Walter Last przypisuje magnezowi nazwę „odmładzającego minerału".

 

Opis i skład.

Mg balans jest solą magnezową o najwyższej czystości. Sól magnezowa do kąpieli stóp działa odświeżająco i odprężająco. Skład : sześciowodny chlorek magnezu MgCl2 x 6H2O-200gr. Z wszystkich form magnezu właśnie chlorek magnezu jest najlepiej przyswajalny przez organizm człowieka. Uczestniczy w reakcjach enzymatycznych, aktywuje ponad 320 enzymów w ustroju człowieka.Przez dziesiątki lat znaczenie magnezu było niedocenione, ale od niedawna minerałowi temu przypisuje się istotną rolę w terapii klasycznej, jak i naturalnej. Magnez okazuje się niezbędny dla działania ponad 300 enzymów i ma zasadnicze znaczenie dla prawie wszystkich układów ( nerwowego, naczyniowo-sercowego, kostnego, trawiennego).

Stosowanie Chlorku magnezu jest zalecane w postaci substytutu diety, jak i w ramach właściwego leczenia w przypadku szerokiego spektrum schorzeń. Ma on ponadto tę zaletę ,że jest tani i łatwo przyswajalny. Posiada również tę właściwość, że jest skuteczny w leczeniu chorób zakaźnych, a właściwość tę zawdzięcza efektowi stymulowania białych krwinek i w ogólności – całego układu odpornościowego. Chlorek magnezu daje dobre efekty w różnego rodzaju zaburzeniach typowych dla wieku starszego.

 

Objawy niedoboru magnezu.

Wysokie ciśnienie, nieregularna praca serca, bezsenność, koszmary senne, nerwowość, kujący ból w sercu, bezsenność, kamica nerkowa, kamienie woreczka żółciowego, drżenie i skurcze mięśni, drganie powiek, drętwienie i brak czucia w palcach, zaparcia, trudności z koncentracją, niepokój wewnętrzny, stany lękowe, próchnica zębów, wrażliwość na zmianę pogody.


Sposób użycia. 

1. Sól magnezowa Mg balans służy do moczenia stóp. Zawartość torebki rozpuszczamy w 2 litrach bardzo ciepłej wody i wkładamy stopy ( tak by woda sięgała do kostek, nie ma potrzeby wyżej). Nogi moczymy 30 minut dziennie. Po moczeniu dobrze jest ubrać skarpetki. Roztwór soli magnezowej można użyć ponownie przez 1-2 tygodnie, oczywiście za każdym razem ten roztwór podgrzewając. Im bardziej ciepła woda, tym receptory szerzej się otwierają i magnez jest jeszcze lepiej wchłaniany do organizmu.


2. Kąpiel magnezowa. Wanna ciepłej wody i dwie torebki soli magnezowej Mg balans (400 g), rozpuszczamy i moczymy się przez ok. 30 minut. Do kąpieli nie używamy mydła ani szamponu. Podczas kąpieli możemy odczuć delikatne pieczenie, które szybko mija. Jest to zjawisko naturalne, uzależnione  od naszej skóry.


3. Oliwa magnezowa. Nie jest to prawdziwa oliwa. Do jej powstania nie używa się oliwy tylko chlorek magnezu Mg balans i wodę. 1 część chlorku + 2 części wody lub, gdy skóra się już przyzwyczaiła można 1 część chlorku + 1 część wody. Takie zastosowanie to zabieg kosmetyczny i równocześnie suplementacja magnezu. Taką oliwą magnezową można spryskiwać ciało w ramach przezskórnej terapii magnezowej, wcierać w bolące miejsca 2 do 4 razy dziennie i używać jako antyprespirant.

 

Źródło: Barbara Bourke,Walter Last „Zdrowotne właściwości chlorku magnezu”Nexus nr 63 (1/2009)

 

 

← Poprzedni wpis Wróć do listy Kolejny wpis →