Dawka witaminy D3 i K2, a poziom witaminy D3 w organizmie

Michał
Dawka witaminy D3 i K2, a poziom witaminy D3 w organizmie

Kobieta w wieku siedemdziesięciu kilku lat z Wrocławia, mająca różne problemy zdrowotne min. astmę, problemy    z     tarczycą       oraz najprawdopodobniej depresję. 


Po kilku tygodniach rozmów  na temat suplementacji witaminy D3 i K2, poszła do lekarza i poprosiła o zbadanie poziomu witaminy D3 (25(OH)D). Okazało się, że poziom tej witaminy w jej organizmie wynosi 7 ng/ml (nanogram w mililitrze krwi), postanowiła więc niezwłocznie uzupełnić chorobliwie niski poziom tej witaminy. Nie chcąc czekać latami na poporawę zastosowała  "uczciwe dawki" witaminy D3 "Kropla Słońca D3" i witaminy K2 "NattoFit K2 MK7".

 

Kobieta waży około 60 kg,  zaczęła stosować witaminę D3 "Kropla Słońca D3" w ilości jednej kropli na kilogram masy ciała i w takiej samej ilości witaminę K2 "NattoFit K2 MK7", czyli dziennie stosowała 60 kropli wit. D3 i 60 kropli  wit. K2. W jednej kropli suplementu  "Kropla Słońca D3" znajduje się 850 IU (jednostek międzynarodowych) wit. D3 natomiast w jednej kropli suplementu "NattoFit K2 MK7" znajduje się 18 mg (mikrogram) wit. K2 MK7. Stosując te właśnie suplementy w stosunku 1/1 zachowana jest proporcja: na każde 10 000 IU wit D3 - 200 mg wit K2 MK7. Właśnie zachowując taką proporcję tych witamin można stosować wysokie dawki witaminy D3 bez żadnych negatywnych konsekwencji, przedawkowanie praktycznie jest niemożliwe. Taką wysoką dawkę stosowała przez 20  dni. Już po dwóch tygodniach suplementacji tych witamin zmieniła się z osoby smutnej i przygnębionej, na radosną, a kaszel przestał być tak uciążliwy .  Następnie przeszła na dawkę o połowę niższą, którą stosowała przez 30 dni. Po tych blisko dwóch miesiącach suplementacji witamin  D3 i K2 MK7 kobieta postanawia sprawdzić poziom witaminy D3 w organizmie - wynik jest 78 ng/ml. Jednak ta Pani nie wzięła pod uwagę tego że, sprawdzając poziom witaminy D3 praktycznie zaraz po suplementacji, wynik może być , a nawet na pewno jest niewiarygodny. Najlepiej jest zrobić co najmniej tydzień - dwa tygodnie przerwy w suplementacji i dopiero wtedy zrobić badanie (25(OH)D) poziomu witaminy D3 .

 

 

Kobieta po trzech tygodniach ponownie sprawdziła poziom witaminy D3, który wyniósł 38 ng/ml. Dlatego zdecydowała się powrócić do zażywania 30 kropli witaminy D3 i 30 kropli witaminy K2 MK7 dziennie. Jak poziom będzie oscylował w granicach 80 - 100 ng/ml., za kilka tygodni przejdzie na dawkę 13 kropli dziennie obu witamin. Wcześniej jednak sprawdzi poziom witaminy D3 w organizmie po 10 - 14 dniach przerwy w jej suplementacji.

 

http://mayomi.pl/produkt/witamina-d3-k2-mk7-naturalna-krople

← Poprzedni wpis Wróć do listy Kolejny wpis →