Astaksantyna forte "Jak powstrzymać choroby i procesy starzenia" cz I

Michał
Astaksantyna forte

Naturalna Astaksantyna Forte - wyciąg z mikroalg Heamatococcus pluvialis (Zielenice). 

 

Zawartość Astaksantyny w 20 ml - 660 mg

 

Badania naukowe potwrierdzają, że wolne rodniki wpływają na przyspieszenie procesów starzenia organizmu, wywołują miażdżycę, artretyzm, osłabiają układ odpornościowy i nerwowy. Uszkadzają struktury DNA w komórkach co powoduje, że są coraz częściej wymieniane jako główna przyczyna występowania zmian nowotworowych.

Wolne rodniki główną przyczyną chorób i starzenia się organizmu.

Wolne rodniki to cząsteczki związków organicznych pozbawionych jednego elektronu, powstające w naszym organizmie w skutek reakcji biochemicznych. Poszukując brakującego elektronu przemieszczają się po całym ustroju, uszkadzając tym samym zdrowe komórki oraz struktury DNA.

Jak bronić się przed wolnymi rodnikami ?

Niestety przed wolnymi rodnikami nie ma ucieczki. Dlatego trzeba unikać rzeczy, które przyspieszają ich powstawanie np. palenia tytoniu, oddychania zanieczyszczonym powietrzem, długiego opalania się czy stresu. Niestety często nie mamy wpływu na niektóre z wymienionych czynników. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są antyoksydanty czyli substancje, które dostarczając wolnym rodnikom brakujący elektron powodują zahamowanie ich szkodliwego działania. Należą do nich witaminy np.C i E oraz inne związki zawarte w warzywach, owocach, nasionach, orzechach, przyprawach, owocach morza i algach.

Antyoksydantów nie można przedawkować !

Astaksantyna czyli królowa antyoksydantów - nowe odkrycie naokowców !

Najsilniejszym, niedawno odkrytym antyutleniaczem Astaksantyna, pozyskiwana z mikroalg Heamatococcus pluvialis. Udowodniono, że jest 54 razy silniejsza od Betakarotenu, 65 razy silniejsza niż witamina C, 500 rzay bardziej aktywna niż witamina E i koenzym Q10 (Lim i wsp. 2002). Za sprawą swoich właściwości antyoksydacyjnych wykazuje pozytywne działanie na ludzkie zdrowie oraz ma wpływ na opóźnienie procesów starzenia. dzięki czemu jej walowy dostrzegła również kosmetologia.

 

Poprawia pamięć.

Naukowcy z Japonii przypuszczają, że astaksantyna wpływa na opóźnienie demencji. Na Uniwersytecie w Tsukubie wykazano również, że wpływa na tworzenie się nowych komórek nerwowych w hipokampie, przez co wzmacnia funkcje pamięci i uczenia się - informuje czasopismo "Molecular Nutrition & Food Research.

 

Przydatne linki:

http://mayomi.pl/produkt/naturalna-astaksantyna-forte-krople-20-ml

 

Źródło: "Czwarty wymiar" styczeń 2020, str. 39.

← Poprzedni wpis Wróć do listy Kolejny wpis →